Rodzaje sufitów a sprzątanie hal przemysłowych

Rodzaje sufitów a sprzątanie hal przemysłowych

Budowa sufitu hal produkcyjnych ma ogromne znaczenie podczas czyszczenia hal na terenie obiektów przemysłowych. Zachowanie wysokich standardów higieny wymusza na zakładach produkcyjnych wykonać 1 – 2 razy w roku regularne oczyszczanie powierzchni. Sprzątanie hal przemysłowych a rodzaje sufitów. Kompleksowe czyszczenie hal produkcyjnych wiąże się z myciem ścian, linii produkcyjnych, elementów infrastruktury, konstrukcji hal produkcyjnych w tym sufitów, czyli wszędzie tam, gdzie codzienne utrzymanie czystości jest trudne lub niemożliwe.

Dlaczego sprzątanie hal produkcyjnych to również czyszczenie sufitów

Wbrew pozorom sufit w hali przemysłowej oraz ściany trzeba co jakiś czas czyścić, a nie ze wszystkich powierzchni da się usunąć zabrudzenia, które powstają w czasie produkcji lub pracy firmy przemysłowej.

Sprzątanie hal produkcyjnych to proces, w którym usuwa się wszelkie zabrudzenia z powierzchni hal magazynowych lub przemysłowych. Osadzający się na ściankach konstrukcji brud, pył lub lepkie substancje sprawiają, że czyszczenie nie zawsze da się wykonać we własnym zakresie. Najczęściej w tym celu korzysta się z ofert wyspecjalizowanych firm, które zatrudniają przeszkoloną kadrę oraz mają specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu czyszczenie przebiega sprawnie i nie zakłócała pracy przedsiębiorstwa.

Sprzątanie hal przemysłowych a rodzaje sufitów

Sprzątanie hal przemysłowych a rodzaje sufitów

Branże, w których czyszczenie sufitów ma znaczenie

Każda branża przemysłowa wytwarza inny rodzaj zabrudzenia dlatego czyszczenie, odkurzanie lub mycie hal produkcyjnych odbywa się z różnych powodów i ma ma inne znaczenie dla każdej gałęzi przemysłu.

Usuwanie zabrudzeń z sufitów podczas czyszczenia hal przemysłowych na dużych powierzchniach na przykład w sektorze spożywczym jest bardzo istotne dla zachowania higieny produkcji.

W branży tekturniczo-papierniczej występujące pyły przemysłowe zalegając na suficie, opadają na maszyny produkcyjne i zanieczyszczają te maszyny oraz produkt końcowy.

W przemyśle metalowym czyszczenie hal produkcyjnych dotyczące usuwania trudnych zabrudzeń z sufitów, takich jak tłuste osady i sadze, ma wpływ na jakość powietrza i poprawia bezpieczeństwo pracy.

Natomiast czyszcząc hale produkcyjne przemysłu lekkiego usuwa się na przykład pył bawełniany lub lniany, które mają właściwości palne i wybuchowe. Tutaj najważniejszym aspektem przyczyniającym się do regularnego czyszczenia są względy pożarowe.

Niezależnie od branży, rodzaj zastosowanego sufitu w obiektach przemysłowych jest istotny podczas sprzątania hal produkcyjnych ze względów ekonomicznych i czasowych.

 

Zastanawiasz się, jak najlepiej wyczyścić sufit w Twojej branży? Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.

   

  Dwa rodzaje sufitów w hali produkcyjnej

  Wykończenie hal przemysłowych zależy w dużej mierze od posiadanego budżetu. Za lepsze rozwiązania czasem trzeba zapłacić nieco więcej. Jednak często w przeciągu lat taka inwestycja jest bardziej ekonomiczna w utrzymaniu, ponieważ np. generuje bardzo małą stratę ciepła lub umożliwia bardzo szybkie odkurzanie i mycie sufitów oraz ścian hali. A ta kwestia jest niezwykle ważna, by zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do pracy.

  Sufity w halach przemysłowych różnią się od siebie technologią, parametrami oraz ceną. Podjęcie właściwych decyzji na etapie projektowania hali zwiększa ich funkcjonalność w czasie użytkowania. Na terenie całego kraju do budowy hal przemysłowych najczęściej stosuje się dwa rodzaje sufitów.

  Płyta obornicka

  Pomiędzy dwoma okładzinami wykonanymi z blachy znajduje się pianka poliuretanowa. Taka budowa sufitu w hali przemysłowej sprawia, że współczynnik przenikania ciepła jest niewielki. Sam panel jest lekki, a jego konstrukcja bardzo wytrzymała.

  Czyszczenie hal przemysłowych, w których sufit zbudowany jest z płyty obornickiej jest najbardziej ekonomiczne. Panele są łatwe w utrzymaniu czystości, a ich gładka powierzchnia szybko poddaje się środkom czystości i długo wygląda jak nowa. Odkurzanie i mycie takich powierzchni płaskich odbywa się szybko i sprawnie. Brak załamań i wgłębień pozwala w sposób profesjonalny dotrzeć do każdego miejsca oszczędzając czas trwania zlecenia.

  Blacha trapezowa z membraną

  Jest to popularne i ekonomiczne rozwiązanie w budowie hal produkcyjnych. Blacha na całej powierzchni sufitu w halach produkcyjnych, co kilkanaście centymetrów jest przełamana, tworząc zagłębienia. W zagłębieniach wystają ostre wkręty mocujące kolejne warstwy dachu hali. Zagłębienia i wystające wkręty powodują, że utrzymanie w czystości takich obiektów przemysłowych jest kosztowne.

  Dokładne czyszczenie hal produkcyjnych w takim przypadku zajmuje bardzo dużo czasu. Każde wgłębienie musi zostać odkurzone i umyte przez pracownika ręcznie co generuje liczbę roboczogodzin. Istotne tutaj jest również bezpieczeństwo i higiena pracy. Podczas mycia znacząco jest zwiększone ryzyko zranienia i uszkodzenia skóry rąk, dlatego pracownicy muszą zachować szczególną uwagę, co ponownie wydłuża czas realizacji zlecenia.

  Kiedy zaplanować czyszczenie sufitów hal przemysłowych

  Codzienne utrzymanie czystości w zakładach produkcyjnych to zwykle bieżące czyszczenie posadzek, mycie okien, mycie ścian do wysokości dostępnej z poziomu podłogi. Dokładne mycie hal przemysłowych warto zlecić firmie specjalizującej się w czyszczeniu przemysłowym oraz uwzględnić w rocznym planie obejmującym sprzątanie hal.

  Planowana przerwa w produkcji

  Najlepszym rozwiązaniem jest planowany przestój produkcyjny. W takim czasie dostępność do wszystkich obszarów hali jest optymalna. Możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego czyszczenia hal przemysłowych, jak również zmaksymalizowane jest bezpieczeństwo realizacji zlecenia. W czasie planowanej przerwy produkcyjnej warto jest dokonać wszelkich innych napraw. Przeprowadzić prace konserwacyjne lub dokonać malowania ścian i innych elementów wyposażenia hali.

  Czyszczenie bez wstrzymywania produkcji

  Nie zawsze możliwe jest zaplanowanie przerwy produkcyjnej. W takiej sytuacji przeprowadzenie gruntownego czyszczenia hali produkcyjnej jest dostępne do realizacji. Dobra organizacja pracy i ścisła współpraca z kierownikiem produkcji, powoduje że przebieg prac jest bezpieczny i sprawnie zrealizowany.

  Sprzątanie hal przemysłowych a rodzaje sufitów

  Sprzątanie hal przemysłowych a rodzaje sufitów

  Usługi profesjonalnej firmy

  Kompleksowe czyszczenie hal produkcyjnych często wymaga zastosowania specjalnych środków, które usuną nawet silne zabrudzenia i substancje z każdego rodzaju powierzchni. Profesjonalna firma z dużym doświadczeniem specjalizuje się w czyszczeniu powierzchni przemysłowych bez względu na branżę.

  Firma z doświadczeniem potrafi dostosować się do potrzeb klienta. Ma na szczególnej uwadze bezpieczeństwo pracy pracowników obu stron oraz na życzenie klienta doradzi usługi dodatkowe.

  Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu czyszczenia sufitów w Twojej hali przemysłowej, skontaktuj się z nami. Oferujemy kompleksowe czyszczenie i mycie hal, w tym sufitów.

   e: biuro@kwadra-system.pl

   tel. +48 797 354 871


   contact-person