Profesjonalne czyszczenie
dla przemysłu spożywczego

Specjaliści od sprzątania i czyszczenia hal produkcyjnych w zakładach przemysłu spożywczego

Wysokie standardy BHP. Czyszczenie pod audyty BRC, IFS oraz audyty klientów.

W zakładach produkcyjnych z branży spożywczej regularne czyszczenie linii produkcyjnych oraz infrastruktury hali jest niezwykle istotne. Zachowanie wysokich standardów sanitarnych i regularne oczyszczanie powierzchni mających kontakt z żywnością jest wymagane przepisami prawa oraz kontrolowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz Główny Inspektorat Weterynarii.
Aby utrzymać czystość w zakładzie i nie dopuścić do skażenia produktu, należy pamiętać także o czyszczeniu miejsc trudno dostępnych - ścian, sufitów, konstrukcji i elementów infrastruktury znajdujących się nad strumieniem żywności oraz maszyn.

Dzięki regularnemu i kompleksowemu czyszczeniu hal produkcyjnych w zakładach można zachować wymagane standardy sanitarne, pomyślnie przejść restrykcyjne kontrole klienta oraz utrzymać najwyższą jakość produktu.

Dlatego od 13 lat oferujemy kompleksowe, specjalistyczne czyszczenie i dezynfekcję hal produkcyjnych w zakładach przemysłu spożywczego w całej Polsce.

Co oferujemy w ramach usługi specjalistycznego czyszczenia hal produkcyjnych w zakładach spożywczych?

Czyszczenie
i dezynfekcja maszyn i linii produkcyjnych
Czyścimy i dezynfekujemy z zewnątrz linie technologiczne, stanowiska pracownicze, taśmy transportowe, itp. Czyścimy również z zewnątrz maszyny produkcyjne i urządzenia sterujące.
Czyszczenie konstrukcji
i sufitów
Odkurzamy, czyścimy na mokro i wilgotno sufity i konstrukcje podsufitowe. Dzięki pracy z wykorzystaniem podestów samojezdnych pracujemy bez konieczności wstrzymywania produkcji.
Czyszczenie przeszkleń
i oświetlenia
Czyścimy wszelkie przeszklenia na hali produkcyjnej, fasady, świetliki dachowe oraz elementy oświetlenia w zakładzie.
Czyszczenie
ścian
Odkurzamy, myjemy na mokro i wilgotno i, w razie potrzeby, odtłuszczamy ściany w halach produkcyjnych w zakładach spożywczych. Na życzenie klienta przygotowujemy ściany i inne powierzchnie do malowania.
Czyszczenie elementów infrastruktury hali
Czyścimy całą infrastrukturę hali, między innymi korytka kablowe, szachty prądowe, rury, wentylację, kratki wentylacyjne, wyciągi powietrzne i inne elementy infrastruktury hali.
Czyszczenie i renowacja
posadzek
W ramach czyszczenia bądź renowacji posadzki w hali usuwamy plamy, doczyszczamy posadzkę, szlifujemy, wykonujemy naprawy ubytków, impregnację oraz, w razie potrzeby, usuwamy i malujemy linie i inne oznaczenia poziome.
Zakres czyszczenia każdorazowo dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i może zostać poszerzony o usługi dodatkowe. Termin i czas wykonania usługi dopasowujemy do specyfiki działania zakładu – hale produkcyjne w zakładach spożywczych czyścimy również w weekendy.

Czyszczenie na potrzeby audytów

Czyścimy hale produkcyjne w zakładach przemysłu spożywczego na potrzeby wszelkiego rodzaju audytów, w tym restrykcyjnych audytów klienta (czyściliśmy m.in. hale przed audytami takich firm, jak McDonald’s i Ferrero Rocher), audytu BRC, audytu IFS czy audytu ISO. Po wykonaniu usługi przekazujemy wymaganą dokumentację potwierdzającą czyszczenie zgodne z wytycznymi.

13 lat doświadczenia

Od 13 lat sprzątamy i czyścimy hale produkcyjne i magazynowe w obiektach przemysłu spożywczego – m.in. w cukierniach, mleczarniach, zakładach produkujących suplementy diety czy żywność specjalnego przeznaczenia. Do tej pory wykonaliśmy kilkanaście tysięcy zleceń w całej Polsce.
Różnorodne doświadczenie pozwoliło nam na wypracowanie wysokich standardów zarówno w ramach samej usługi, jak i obsługi klienta. Doceniają to klienci współpracujący z nami regularnie od wielu lat.
Obecnie wdrażamy w naszej firmie system zarządzania jakością EN ISO 9001:2015. Jako pierwsza firma w Polsce otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasze kwalifikacje do pracy w strefach wybuchowych wydawany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej.

Nasi wybrani klienci

Wysokie standardy BHP

Katarzyna Celmer-Ratajczyk
specjalista ds. BHP w Kwadra System
W naszej firmie za wysokie standardy BHP odpowiada wewnętrzna służba BHP. Nasz specjalista BHP opracowuje instrukcje bezpiecznego wykonania robót (IBWR) do każdego zlecenia oraz prowadzi firmową księgę procedur BHP. Wszyscy pracownicy przed przystąpieniem do realizacji usługi pisemnie potwierdzają, że zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i instrukcjami dotyczącymi danego zlecenia. Pełna dokumentacja BHP i IBWR przekazywana jest zleceniodawcy jeszcze przed wykonaniem zlecenia. Dysponujemy odpowiednią odzieżą roboczą i ochronną oraz atestowanym sprzętem, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas pracy. O wysokich standardach BHP w naszej firmie świadczy również fakt, że czyścimy także strefy wybuchowe w obiektach przemysłowych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Stały, wyszkolony zespół

Siłą naszej firmy jest stały, wyszkolony zespół. Zatrudniamy na stałe ponad 40 osób. Wszyscy nasi pracownicy mają aktualne książeczki sanepidowskie, odpowiednie doświadczenie i wymagane uprawnienia, między innymi do pracy na wysokości i uprawnienia UDT. Każde wykonywane przez naszą firmę zlecenie nadzoruje, oprócz brygadzisty, koordynator - dedykowany opiekun klienta.

Własny, sprawdzony sprzęt

Korzystamy z najnowszych rozwiązań każdorazowo dostosowując sprzęt do potrzeb i oczekiwań klienta. Prace na wysokości wykonujemy najczęściej z podestów samojezdnych, co pozwala na dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc bez wstrzymywania produkcji. Ściany oraz przeszklenia myjemy za pomocą kijów teleskopowych wodą demineralizowaną, dzięki czemu woda nie pozostawia smug i zacieków. W zakładach przemysłu spożywczego do czyszczenia wykorzystujemy środki renomowanej marki Diversey, zapewniające bezpieczeństwo mikrobiologiczne.
Pracujemy wyłącznie na atestowanym i na bieżąco serwisowanym sprzęcie najlepszych producentów. Różnorodne i sprawdzone zaplecze sprzętowe sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Certyfikat po czyszczeniu

Po realizacji każdego zlecenia i odbiorze obiektu przez klienta, przekazujemy zleceniodawcy specjalny „Certyfikat czystości Kwadra System”. Certyfikat potwierdza termin, zakres i rodzaj wykonanych usług i jest dla klienta dodatkowym dokumentem poświadczającym kompleksowe wyczyszczenie obiektu.

Napisz do nas


  Anita Filisiewicz
  Specjalista ds. obsługi klienta w Kwadra System

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się
  więcej lub skorzystać z oferty

  contact-person