Profesjonalne czyszczenie przemysłu spożywczego

Czyścimy zabrudzenia powstające podczas produkcji żywności z zachowaniem warunków higienicznych poprzez dezynfekcję powierzchni.

Systematyczne czyszczenie hal produkcyjnych w branży spożywczej to gwarancja zachowania najwyższych standardów higienicznych oraz pozytywnych wyników audytów BRC, IFS i innych.

W zakładach produkcyjnych branży spożywczej niezwykle istotne jest zachowanie wysokich standardów higienicznych i sanitarnych. Podczas czyszczenia powierzchni mających styczność z żywnością również należy przestrzegać przepisów z tym związanych.
W procesach produkcyjnych branży spożywczej mamy do czynienia z różnego rodzaju zabrudzeniami. Najczęściej są to tłuste, lepkie, oleiste, mokre lub suche zabrudzenia okołoprodukcyjne. Tak naprawdę każdy rodzaj produktu spożywczego charakteryzuje się swoimi własnymi rodzajami odpadów. Odpady takie muszą być regularnie usuwane ze wszystkich powierzchni.
Najczęściej czyszczone są linie produkcyjne, ale trzeba pamiętać, że zabrudzenia w formie oparów osadzają się na wyższych partiach hal np. ścianach, sufitach, konstrukcji i innych elementach wyposażenia. Aby utrzymać czystość w zakładzie i nie dopuścić do skażenia produktu, należy systematycznie czyścić i dezynfekować również te miejsca.

Co oferujemy w ramach usługi specjalistycznego czyszczenia hal produkcyjnych w zakładach spożywczych?

System jakości HACCP oraz ISO 9001:2015
Dla zapewnienia jak najwyższych standardów jakości wdrożyliśmy systemy jakości HACCO oraz ISO 9001:2015.
Czyszczenie
i dezynfekcja maszyn i linii produkcyjnych
Czyścimy i dezynfekujemy z zewnątrz linie technologiczne, stanowiska pracownicze, taśmy transportowe itp., również suchym lodem. Czyścimy też z zewnątrz maszyny produkcyjne i urządzenia sterujące.
Czyszczenie konstrukcji, sufitów oraz infrastruktury
Czyścimy i dezynfekujemy sufity płaskie, konstrukcje podsufitowe oraz całą infrastrukturę hal, m.in. koryta kablowe, rury, kanały i kratki wentylacyjne, wyciągi powietrzne i inne elementy. Realizacja odbywa się z wykorzystaniem podestów samojezdnych.
Czyszczenie świetlików dachowych
Czyścimy świetliki dachowe oraz elementy oświetlenia hali. Osadzony pył na świetlikach w znaczny sposób ogranicza oświetlenie hali światłem naturalnym.
Czyszczenie
ścian
Myjemy i dezynfekujemy ściany. Na życzenie klienta wykonujemy malowanie ścian oraz innych powierzchni w zakładzie.
Czyszczenie elementów elektronicznych oraz miejsc wrażliwych na wilgoć
Zastosowanie metody suchego lodu pozwala nam na bezpieczne wyczyszczenie maszyn oraz urządzeń z wbudowanymi podzespołami elektronicznymi i elektrycznymi.
Zakres czyszczenia każdorazowo dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i może zostać poszerzony o usługi dodatkowe. Termin i czas wykonania usługi dopasowujemy do specyfiki działania zakładu – hale produkcyjne w zakładach spożywczych czyścimy również w weekendy.

Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas realizacji w zróżnicowanych produkcyjnie zakładach spożywczych, zapewniamy właściwy dobór technologii usuwania zabrudzeń specyficznych dla branży. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są powracający klienci.

Ponad 20 lat doświadczenia

Ponad 20 lat czyścimy zakłady produkcyjne i magazynowe z branży spożywczej. Naszymi klientami są cukrownie, mleczarnie, zakłady produkujące suplementy diety czy żywność specjalnego przeznaczenia.
Doświadczenie nabyte w różnego rodzaju zakładach dało nam wiedzę o rodzaju wytwarzanych zabrudzeń oraz pozwoliło nam wypracować technologię ich usuwania. Poznaliśmy problemy, z jakimi borykają się nasi klienci, co wpłynęło na opracowanie wysokich standardów zarówno w ramach samej usługi, jak i obsługi. Doceniają to klienci współpracujący z nami od wielu lat.
Za przebieg prac odpowiedzialny jest brygadzista oraz kierownik koordynacji zleceń. Po zakończonej realizacji każdego zlecenia przekazujemy protokół odbioru prac. Dokument potwierdza termin, zakres i rodzaj wykonanych usług. Dla klienta jest potwierdzeniem kompleksowego wyczyszczenia zakładu.

Nasi wybrani klienci

Wysokie standardy BHP

Katarzyna Celmer-Ratajczyk
Specjalista BHP oraz Inspektor PPOŻ w Kwadra System
W Kwadra-System za wysokie standardy bezpieczeństwa odpowiada wewnętrzna służba BHP. Nasz specjalista BHP opracowuje instrukcje bezpiecznego wykonania robót (IBWR) do każdego zlecenia oraz prowadzi firmową księgę procedur BHP. Wszyscy pracownicy przed przystąpieniem do realizacji usługi są dokładnie przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa i zapoznani z instrukcjami dotyczącymi danego zlecenia. Pełną dokumentację BHP i IBWR przekazujemy zleceniodawcy jeszcze przed wykonaniem prac. Dysponujemy odpowiednią odzieżą roboczą i ochronną oraz atestowanym sprzętem, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas pracy. O wysokich standardach BHP w naszej firmie świadczy również certyfikat jakości usług z zakresu usuwania pyłów osiadłych w strefach zagrożenia wybuchem, wydany przez CNBOP PIB.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wyszkolony zespół

Wyszkolony zespół jest naszym motorem. Stawiamy na nieprzerwany rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wszyscy nasi pracownicy mają wymagane kursy, szkolenia i uprawnienia, w tym do pracy na wysokości oraz obsługi podestów ruchomych przejezdnych, wydane przez UDT.
Nadzór i kontrola przebiegu zleceń jest kolejnym istotnym ogniwem, dlatego każda realizacja odbywa się pod czujnym okiem brygadzisty oraz koordynatora – opiekuna klienta.

Własny, sprawdzony sprzęt

Korzystamy z najnowszych rozwiązań każdorazowo dostosowując sprzęt do potrzeb i oczekiwań klienta. Prace na wysokości wykonujemy najczęściej z podestów samojezdnych, co pozwala na dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc bez wstrzymywania produkcji. Ściany oraz przeszklenia myjemy za pomocą kijów teleskopowych wodą demineralizowaną, dzięki czemu woda nie pozostawia smug i zacieków. W zakładach przemysłu spożywczego do czyszczenia wykorzystujemy środki renomowanej marki Diversey, zapewniające bezpieczeństwo mikrobiologiczne.
Pracujemy wyłącznie na atestowanym i na bieżąco serwisowanym sprzęcie najlepszych producentów. Różnorodne i sprawdzone zaplecze sprzętowe sprawia, że możemy podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Najwyższa jakość usług potwierdzona certyfikatami

W trosce o jak najwyższą jakość usług w zakresie czyszczenia zakładów przemysłowych wdrożyliśmy certyfikację systemów jakości:
- Certyfikat Systemu jakości ISO 9001:2015
- Certyfikat Systemu HACCP
- Certyfikat CNBOP-PIB – dedykowany dla stref zagrożenia wybuchem przez mieszaniny pyłowo-powietrzne.

Napisz do nas


  Anita Filisiewicz
  Specjalista ds. obsługi klienta w Kwadra System

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się
  więcej lub skorzystać z oferty

  contact-person