Czyszczenie w strefach
zagrożenia wybuchem

Gruntownie czyścimy strefy zagrożenia wybuchem w branży metalowej (szlifiernie metali), papierniczej (produkcja tektury), spożywczej (cukrownie) i wielu innych.

Regularne czyszczenie stref zagrożenia wybuchem w halach przemysłowych zwiększa bezpieczeństwo PPOŻ w zakładzie.

Wykonujemy profesjonalne czyszczenie hal przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem. Oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia obejmujące wszystkie powierzchnie, w tym również obszary trudno dostępne, znajdujące się w wydzielonych strefach. Mamy pełną świadomość jak niebezpieczne jest nagromadzenie pyłów przemysłowych w halach, dlatego nasze prace przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów BHP oraz z użyciem urządzeń ATEX.

Potwierdzeniem naszych kwalifikacji jest Certyfikat Jakości Usług dotyczący bezpiecznego usuwania pyłów osiadłych w strefach zagrożenia wybuchem przez mieszaniny pyłowo-powietrzne. Certyfikat wydany został przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej CNBOP-PIB im. Józefa Tuliszkowskiego. Jesteśmy pierwszą firmą czyszczącą zakłady przemysłowe, która może pochwalić się takimi uprawnieniami.

Zobacz, jak pracujemy

Co oferujemy w ramach usługi
specjalistycznego czyszczenia w strefach
zagrożenia wybuchem?

Kompleksowe czyszczenie
Czyścimy wszystkie elementy znajdujące się w wydzielonej strefie zagrożenia wybuchem: sufity, konstrukcje, infrastrukturę, ściany, maszyny, urządzenia, posadzki i inne, znajdujące się w takim obszarze.
Najwyższe standardy BHP oraz PPOŻ
Wypracowaliśmy własne procedury BHP i PPOŻ. Nasi pracownicy posiadają aktualne szkolenia BHP, uprawnienia UDT, badania lekarskie oraz kurs pierwszej pomocy.
Sprzęt oraz urządzenia ATEX
Stosujemy urządzenia przeznaczone do pracy w strefach zagrożenia wybuchem ATEX. Pracownicy są wyposażeni w ŚOI – antyelektrostatyczną, dedykowaną do stref wybuchowych.
Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy
Wszyscy pracownicy zatrudnieni są przez Kwadra System. Nie zlecamy naszych usług podwykonawcom.
Procedury pracy
Opracowaliśmy procedury pracy w strefach zagrożenia wybuchem. Na pierwszym miejscu stawiamy zawsze bezpieczeństwo pracowników naszych oraz klienta.
Zakres czyszczenia każdorazowo dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i może zostać poszerzony o usługi dodatkowe.

Czyszczenie w strefach zagrożenia wybuchem

Systematyczne usuwanie pyłów w wydzielonych strefach zagrożenia wybuchem poprawia bezpieczeństwo pracy oraz zmniejsza ryzyko pożaru i wybuchu.

Atestowany sprzęt do pracy w strefach zagrożenia wybuchem

Czyszczenie w strefach zagrożonych wybuchem wymaga specjalistycznego sprzętu. Podczas realizacji tych zadań korzystamy jedynie z wysokiej jakości, specjalnych urządzeń przeznaczonych do odkurzania w strefach ATEX Z20, Z21 oraz Z22. Dysponujemy urządzeniami zgodnymi z europejską dyrektywą ATEX 94/9/EC 2014/34/UE, spełniającymi surowe wymagania norm: EN 1127-1, EN 60034-1, EN 13463-1, EN 60034-2, EN 1927, EN 60334-5, EN 12100, EN 60034-6, EN 10011, EN 60034-7, EN 14986, EN 60624-1 oraz EN 50281-1-1-1. Podczas realizacji zadań nasi pracownicy są odpowiednio zabezpieczeni odzieżą ochronną spełniającą wymogi normy ISO 7000-2415 (ochrona przed elektrycznością statyczną) oraz PN-EN 1149.

Wysokie standardy BHP

Katarzyna Celmer
Specjalista BHP oraz Inspektor PPOŻ w Kwadra System
W Kwadra-System za wysokie standardy bezpieczeństwa odpowiada wewnętrzna służba BHP. Nasz specjalista BHP opracowuje instrukcje bezpiecznego wykonania robót (IBWR) do każdego zlecenia oraz prowadzi firmową księgę procedur BHP. Wszyscy pracownicy przed przystąpieniem do realizacji usługi są dokładnie przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa i zapoznani z instrukcjami dotyczącymi danego zlecenia. Pełną dokumentację BHP i IBWR przekazujemy zleceniodawcy jeszcze przed wykonaniem prac. Dysponujemy odpowiednią odzieżą roboczą i ochronną oraz atestowanym sprzętem, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas pracy. O wysokich standardach BHP w naszej firmie świadczy również certyfikat jakości usług z zakresu usuwania pyłów osiadłych w strefach zagrożenia wybuchem, wydany przez CNBOP PIB.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ponad 20 lat doświadczenia w czyszczeniu hal produkcyjnych i przemysłowych

Od 2000 r. sprzątamy i czyścimy różnego rodzaju obiekty przemysłowe. Do tej pory wykonaliśmy kilkanaście tysięcy zleceń w całej Polsce. Specjalizujemy się w kompleksowym czyszczeniu hal produkcyjnych dla wielu branż. Różnorodne doświadczenie pozwoliło nam na wypracowanie wysokich standardów zarówno w ramach samej usługi, jak i obsługi klienta.
Za przebieg prac odpowiedzialny jest brygadzista oraz kierownik koordynacji zleceń. Po zakończonej realizacji każdego zlecenia przekazujemy protokół odbioru prac. Dokument potwierdza termin, zakres i rodzaj wykonanych usług. Dla klienta jest potwierdzeniem kompleksowego wyczyszczenia zakładu.

Wyszkolony zespół

Wyszkolony zespół jest naszym motorem. Stawiamy na nieprzerwany rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wszyscy nasi pracownicy mają wymagane kursy, szkolenia i uprawnienia, w tym do pracy na wysokości oraz obsługi podestów ruchomych przejezdnych, wydane przez UDT.
Nadzór i kontrola przebiegu zleceń jest kolejnym istotnym ogniwem, dlatego każda realizacja odbywa się pod czujnym okiem brygadzisty oraz koordynatora – opiekuna klienta.

Najwyższa jakość usług potwierdzona certyfikatami

W trosce o jak najwyższą jakość usług w zakresie czyszczenia zakładów przemysłowych wdrożyliśmy certyfikację systemów jakości:
- Certyfikat Systemu jakości ISO 9001:2015
- Certyfikat Systemu HACCP
- Certyfikat CNBOP-PIB – dedykowany dla stref zagrożenia wybuchem przez mieszaniny pyłowo-powietrzne.

Napisz do nas


  Anita Filisiewicz
  Specjalista ds. obsługi klienta w Kwadra System

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się
  więcej lub skorzystać z oferty

  contact-person