Profesjonalne czyszczenie
dla przemysłu metalowego

Czyścimy hale produkcyjne w szlifierniach, spawalniach, malarniach proszkowych oraz innych zakładach przemysłu metalowego. Usuwamy wszelkiego rodzaju osady oraz pyły.

Gruntowne czyszczenie hal w zakładach przemysłu metalowego znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza w zamkniętej przestrzeni.

Zakłady przemysłu metalowego to miejsca ze specyficznymi zabrudzeniami w postaci tłustych pyłów i osadów. Zanieczyszczenia te osadzają się na wszystkich elementach konstrukcyjnych oraz na wyposażeniu hali. Wraz z naturalnym ruchem powietrza migrują, zanieczyszczając powietrze, co ma ogromny wpływ na zdrowie pracowników. Zabrudzenia dostają się również do wrażliwych elementów elektronicznych maszyn i urządzeń.

Wypracowaliśmy technologie i dopasowaliśmy środki chemiczne oraz urządzenia, które usuwają trudne zabrudzenia, charakterystyczne dla branży metalowej. Jesteśmy świadomi, że podczas prac w tej branży należy zachować szczególnie wysokie standardy BHP. Podczas realizacji usługi, zabezpieczamy zarówno naszych pracowników, jak również personel klienta.

Co oferujemy w ramach usługi specjalistycznego czyszczenia hal w zakładach przemysłu metalowego?

Czyszczenie konstrukcji
i sufitów
Odkurzamy i czyścimy na wilgotno sufity płaskie oraz konstrukcje podsufitowe. Realizacja odbywa się z wykorzystaniem podestów samojezdnych.
Czyszczenie maszyn
i linii produkcyjnych
Czyścimy na sucho lub na wilgotno oraz metodą suchego lodu linie technologiczne, stanowiska pracy, miejsca spawalnicze, śrutownie, kabiny malarni, suwnice, maszyny produkcyjne, podzespoły elektroniczne i inne urządzenia oraz bardzo trudne zabrudzenia.
Czyszczenie świetlików dachowych
Czyścimy świetliki dachowe oraz elementy oświetlenia hali. Osadzony pył i tłusty osad na świetlikach w znaczny sposób ogranicza oświetlenie hali światłem naturalnym.
Czyszczenie
ścian
Odkurzamy i myjemy ściany. Na życzenie klienta wykonujemy malowanie ścian oraz innych powierzchni w zakładzie.
Czyszczenie elementów infrastruktury
Czyścimy całą infrastrukturę hali, między innymi koryta kablowe, rury, kanały i kratki wentylacyjne, wyciągi powietrzne i inne elementy.
Czyszczenie i renowacja
posadzek
W ramach czyszczenia posadzek usuwamy plamy, doczyszczamy posadzkę, wykonujemy naprawy ubytków, impregnację oraz usuwamy i malujemy linie i inne oznaczenia poziome.
Zakres czyszczenia każdorazowo dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i może zostać poszerzony o usługi dodatkowe. Termin i czas wykonania usługi dopasowujemy do specyfiki działania zakładu i planowanych przestojów lub przeglądów technicznych.

Regularność czyszczenia

Nasi stali klienci mówią, że regularne czyszczenie hal w zakładach przemysłu metalowego przyczynia się do utrzymania właściwych standardów BHP oraz zmniejsza awaryjność maszyn i urządzeń.

Ponad 20 lat doświadczenia

To od firmy produkcyjnej z branży metalowej rozpoczęliśmy naszą specjalizację w dziedzinie czyszczenia zakładów przemysłowych na wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach. Klient, który zlecił nam wówczas mycie sufitów i konstrukcji hali, wywrócił nasze myślenie o sprzątaniu do góry nogami. Dzięki niemu – a był to lider w produkcji maszyn i narzędzi dla przemysły drzewnego i meblarskiego, uświadomiliśmy sobie, że wąska specjalizacja jest niezbędna dla zrozumienia potrzeb klienta.
Od tego pierwszego zlecenia upłynęło wiele lat, a my popłynęliśmy w kierunku ścisłej specjalizacji. Doświadczenie nabyte w różnego rodzaju zakładach dało nam wiedzę o rodzaju wytwarzanych zabrudzeń oraz pozwoliło nam wypracować technologię ich usuwania. Poznaliśmy problemy, z jakimi borykają się nasi klienci, co wpłynęło na opracowanie wysokich standardów zarówno w ramach samej usługi, jak i obsługi. Doceniają to klienci współpracujący z nami od wielu lat.
Za przebieg prac odpowiedzialny jest brygadzista oraz kierownik koordynacji zleceń. Po zakończonej realizacji każdego zlecenia przekazujemy protokół odbioru prac. Dokument potwierdza termin, zakres i rodzaj wykonanych usług. Dla klienta jest potwierdzeniem kompleksowego wyczyszczenia zakładu.

Wysokie standardy BHP

Katarzyna Celmer-Ratajczyk
Specjalista BHP oraz Inspektor PPOŻ w Kwadra System
W Kwadra-System za wysokie standardy bezpieczeństwa odpowiada wewnętrzna służba BHP. Nasz specjalista BHP opracowuje instrukcje bezpiecznego wykonania robót (IBWR) do każdego zlecenia oraz prowadzi firmową księgę procedur BHP. Wszyscy pracownicy przed przystąpieniem do realizacji usługi są dokładnie przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa i zapoznani z instrukcjami dotyczącymi danego zlecenia. Pełną dokumentację BHP i IBWR przekazujemy zleceniodawcy jeszcze przed wykonaniem prac. Dysponujemy odpowiednią odzieżą roboczą i ochronną oraz atestowanym sprzętem, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas pracy. O wysokich standardach BHP w naszej firmie świadczy również certyfikat jakości usług z zakresu usuwania pyłów osiadłych w strefach zagrożenia wybuchem, wydany przez CNBOP PIB.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wyszkolony zespół

Wyszkolony zespół jest naszym motorem. Stawiamy na nieprzerwany rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wszyscy nasi pracownicy mają wymagane kursy, szkolenia i uprawnienia, w tym do pracy na wysokości oraz obsługi podestów ruchomych przejezdnych, wydane przez UDT.
Nadzór i kontrola przebiegu zleceń jest kolejnym istotnym ogniwem, dlatego każda realizacja odbywa się pod czujnym okiem brygadzisty oraz koordynatora – opiekuna klienta.

Profesjonalny, atestowany sprzęt

Pracujemy wyłącznie na atestowanym, regularnie serwisowanym sprzęcie najlepszych producentów. Szukamy nowych rozwiązań technologicznych. Dostosowujemy urządzenia i maszyny do potrzeb oraz oczekiwań klientów. Różnorodne, sprawdzone zaplecze maszynowe sprawia, że możemy podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Najwyższa jakość usług potwierdzona certyfikatami

W trosce o jak najwyższą jakość usług w zakresie czyszczenia zakładów przemysłowych wdrożyliśmy certyfikację systemów jakości:
- Certyfikat Systemu jakości ISO 9001:2015
- Certyfikat Systemu HACCP
- Certyfikat CNBOP-PIB – dedykowany dla stref zagrożenia wybuchem przez mieszaniny pyłowo-powietrzne.

Napisz do nas


  Anita Filisiewicz
  Specjalista ds. obsługi klienta w Kwadra System

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się
  więcej lub skorzystać z oferty

  contact-person