Profesjonalne czyszczenie
dla przemysłu metalowego

Czyścimy hale produkcyjne w szlifierniach, spawalniach, malarniach proszkowych oraz innych zakładach przemysłu metalowego. Usuwamy wszelkiego rodzaju osady oraz pyły.

Gruntowne czyszczenie hal w zakładach przemysłu metalowego znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza w zamkniętej przestrzeni.

Zakłady przemysłu metalowego to miejsca ze specyficznymi zabrudzeniami w postaci tłustych pyłów i osadów. Zanieczyszczenia te osadzają się na wszystkich elementach konstrukcyjnych oraz na wyposażeniu hali. Wraz z naturalnym ruchem powietrza migrują, zanieczyszczając powietrze, co ma ogromny wpływ na zdrowie pracowników. Zabrudzenia dostają się również do wrażliwych elementów elektronicznych maszyn i urządzeń.

Wypracowaliśmy technologie i dopasowaliśmy środki chemiczne oraz urządzenia, które usuwają trudne zabrudzenia, charakterystyczne dla branży metalowej. Jesteśmy świadomi, że podczas prac w tej branży należy zachować szczególnie wysokie standardy BHP. Podczas realizacji usługi, zabezpieczamy zarówno naszych pracowników, jak również personel klienta.

Co oferujemy w ramach usługi specjalistycznego czyszczenia hal w zakładach przemysłu metalowego?

Czyszczenie konstrukcji
i sufitów
Odkurzamy i czyścimy na wilgotno sufity płaskie oraz konstrukcje podsufitowe. Realizacja odbywa się z wykorzystaniem podestów samojezdnych.
Czyszczenie maszyn
i linii produkcyjnych
Czyścimy na sucho i na wilgotno linie technologiczne, stanowiska pracy, miejsca spawalnicze, śrutownie, kabiny malarni, suwnice, maszyny produkcyjne i inne urządzenia.
Czyszczenie świetlików dachowych
Czyścimy świetliki dachowe oraz elementy oświetlenia hali. Osadzony pył i tłusty osad na świetlikach w znaczny sposób ogranicza oświetlenie hali światłem naturalnym.
Czyszczenie
ścian
Odkurzamy i myjemy ściany. Na życzenie klienta wykonujemy malowanie ścian oraz innych powierzchni w zakładzie.
Czyszczenie elementów infrastruktury
Czyścimy całą infrastrukturę hali, między innymi koryta kablowe, rury, kanały i kratki wentylacyjne, wyciągi powietrzne i inne elementy.
Czyszczenie i renowacja
posadzek
W ramach czyszczenia posadzek usuwamy plamy, doczyszczamy posadzkę, wykonujemy naprawy ubytków, impregnację oraz usuwamy i malujemy linie i inne oznaczenia poziome.
Zakres czyszczenia każdorazowo dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i może zostać poszerzony o usługi dodatkowe. Termin i czas wykonania usługi dopasowujemy do specyfiki działania zakładu i planowanych przestojów lub przeglądów technicznych.

Regularność czyszczenia

Nasi stali klienci mówią, że regularne czyszczenie hal w zakładach przemysłu metalowego przyczynia się do utrzymania właściwych standardów BHP oraz zmniejsza awaryjność maszyn i urządzeń.

Ponad 20 lat doświadczenia

Od 2000 r. sprzątamy i czyścimy hale produkcyjne i magazynowe w zakładach przemysłu metalowego. Do tej pory wykonaliśmy kilkanaście tysięcy zleceń w całej Polsce.
Różnorodne doświadczenie pozwoliło nam na wypracowanie wysokich standardów zarówno w ramach samej usługi, jak i obsługi klienta. Doceniają to klienci współpracujący z nami regularnie od wielu lat.
Dla zapewnienia jak najlepszej usługi, wdrożyliśmy system zarządzania jakością EN ISO 9001:2015. Jako pierwsza firma w Polsce otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasze kwalifikacje do pracy w strefach wybuchowych wydawany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej.

Wysokie standardy BHP

Katarzyna Celmer-Ratajczyk
specjalista ds. BHP w Kwadra System
W naszej firmie za wysokie standardy BHP odpowiada wewnętrzna służba BHP. Nasz specjalista BHP opracowuje instrukcje bezpiecznego wykonania robót (IBWR) do każdego zlecenia oraz prowadzi firmową księgę procedur BHP. Wszyscy pracownicy przed przystąpieniem do realizacji usługi pisemnie potwierdzają, że zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i instrukcjami dotyczącymi danego zlecenia. Pełna dokumentacja BHP i IBWR przekazywana jest zleceniodawcy jeszcze przed wykonaniem zlecenia. Dysponujemy odpowiednią odzieżą roboczą i ochronną oraz atestowanym sprzętem, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas pracy. O wysokich standardach BHP w naszej firmie świadczy również fakt, że czyścimy także strefy wybuchowe w obiektach przemysłowych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Stały, wyszkolony zespół

Siłą naszej firmy jest stały, wyszkolony zespół. Zatrudniamy na stałe ponad 40 osób. Wszyscy nasi pracownicy mają odpowiednie doświadczenie i wymagane uprawnienia, między innymi do pracy na wysokości i uprawnienia UDT. Każde wykonywane przez naszą firmę zlecenie nadzoruje, oprócz brygadzisty, koordynator - dedykowany opiekun klienta.

Własny, sprawdzony sprzęt

Korzystamy z najnowszych rozwiązań każdorazowo dostosowując sprzęt do potrzeb i oczekiwań klienta. Prace na wysokości wykonujemy najczęściej z podestów samojezdnych, co pozwala na dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc bez wstrzymywania produkcji. Ściany oraz przeszklenia myjemy za pomocą kijów teleskopowych wodą demineralizowaną, dzięki czemu woda nie pozostawia smug i zacieków.
Pracujemy wyłącznie na atestowanym i na bieżąco serwisowanym sprzęcie najlepszych producentów. Różnorodne i sprawdzone zaplecze sprzętowe sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Certyfikat po czyszczeniu

Po realizacji każdego zlecenia i odbiorze obiektu przez klienta, przekazujemy zleceniodawcy specjalny “Certyfikat czystości Kwadra System”. Certyfikat potwierdza termin, zakres i rodzaj wykonanych usług i jest dla klienta dodatkowym dokumentem poświadczającym kompleksowe wyczyszczenie obiektu.

Napisz do nas


  Anita Filisiewicz
  Specjalista ds. obsługi klienta w Kwadra System

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się
  więcej lub skorzystać z oferty

  contact-person