Czyszczenie obiektów sakralnych i religijnych

Świadczymy usługi kompleksowego czyszczenia obiektów religijnych wewnątrz i na zewnątrz, od sufitu po posadzkę.

Pracujemy także w obiektach zabytkowych pod nadzorem oraz z akceptacją konserwatora zabytków.

Świątynie oraz inne obiekty sakralne to bardzo często zabytki, o które należy dbać ze szczególną starannością. Odpowiednie dostosowanie technologii czyszczenia, środków chemicznych oraz doświadczonego personelu ma ogromne znaczenie.
Są to również bardzo wysokie budynki, co znacząco utrudnia dostęp do wielu miejsc wymagających czyszczenia. Umycie lub odkurzenie powierzchni sufitów, okien, witraży, żyrandoli oraz innych położonych wysoko miejsc w świątyni może się okazać nie lada wyzwaniem dla personelu dbającego o codzienną czystość obiektu.
Jednym ze sposobów czyszczenia w takich budynkach jest użycie suchego lodu. Jest to doskonała metoda do usuwania zabrudzeń z rzeźb kamiennych i drewnianych, ławek, konfesjonałów, ołtarzy oraz wszystkich innych miejsc wrażliwych na wilgoć. Metoda ta pozwala również na przygotowanie powierzchni drewnianych do ponownego malowania poprzez usunięcie starych powłok lakierniczych.
Prace realizujemy z poziomu posadzki z wykorzystaniem różnego rodzaju przedłużek oraz z podnośników samojezdnych.

Co oferujemy w ramach usługi kompleksowego czyszczenia obiektów religijnych

Czyszczenie suchym lodem
To bezpieczna dla powierzchni, wyjątkowo skuteczna i szybka metoda usuwania zabrudzeń, także pod napięciem.
Czyszczenie na wysokości
Odkurzamy i/lub myjemy sufity, okna, witraże, żyrandole oraz inne trudno dostępne miejsca na wysokości do 46 m.
Usuwanie kurzu i pajęczyn
Odkurzamy pajęczyny, kurz i pył z malowideł, obrazów, ambon, ołtarzy oraz innych powierzchni.
Szlifowanie i regeneracja posadzek
Przywracamy pierwotny wygląd i właściwości posadzkom, wypełniamy ubytki kolorem zbliżonym do oryginalnego i zatrzymujemy degradację.
Czyszczenie zewnętrznych powierzchni
Czyścimy zewnętrzne otoczenie obiektów religijnych, w tym przez zastosowanie myjki wysokociśnieniowej oraz suchego lodu.
Zakres czyszczenia każdorazowo dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i może zostać poszerzony o usługi dodatkowe.

Systematyczne czyszczenie powierzchni w obiektach sakralnych i religijnych podnosi walory estetyczne, wizualne oraz zabezpiecza elementy o wartościach historycznych lub zabytkowych.

Ponad 20 lat doświadczenia

Ponad 20 lat czyścimy zakłady produkcyjne i magazynowe z branży spożywczej. Naszymi klientami są cukrownie, mleczarnie, zakłady produkujące suplementy diety czy żywność specjalnego przeznaczenia.
Doświadczenie nabyte w różnego rodzaju zakładach dało nam wiedzę o rodzaju wytwarzanych zabrudzeń oraz pozwoliło nam wypracować technologię ich usuwania. Poznaliśmy problemy, z jakimi borykają się nasi klienci, co wpłynęło na opracowanie wysokich standardów zarówno w ramach samej usługi, jak i obsługi. Doceniają to klienci współpracujący z nami od wielu lat.
Za przebieg prac odpowiedzialny jest brygadzista oraz kierownik koordynacji zleceń. Po zakończonej realizacji każdego zlecenia przekazujemy protokół odbioru prac. Dokument potwierdza termin, zakres i rodzaj wykonanych usług. Dla klienta jest potwierdzeniem kompleksowego wyczyszczenia zakładu.

Nasi wybrani klienci

Wysokie standardy BHP

Katarzyna Celmer-Ratajczyk
Specjalista BHP oraz Inspektor PPOŻ w Kwadra System
W Kwadra-System za wysokie standardy bezpieczeństwa odpowiada wewnętrzna służba BHP. Nasz specjalista BHP opracowuje instrukcje bezpiecznego wykonania robót (IBWR) do każdego zlecenia oraz prowadzi firmową księgę procedur BHP. Wszyscy pracownicy przed przystąpieniem do realizacji usługi są dokładnie przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa i zapoznani z instrukcjami dotyczącymi danego zlecenia. Pełną dokumentację BHP i IBWR przekazujemy zleceniodawcy jeszcze przed wykonaniem prac. Dysponujemy odpowiednią odzieżą roboczą i ochronną oraz atestowanym sprzętem, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie pracowników podczas pracy. O wysokich standardach BHP w naszej firmie świadczy również certyfikat jakości usług z zakresu usuwania pyłów osiadłych w strefach zagrożenia wybuchem, wydany przez CNBOP PIB.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wyszkolony zespół

Wyszkolony zespół jest naszym motorem. Stawiamy na nieprzerwany rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wszyscy nasi pracownicy mają wymagane kursy, szkolenia i uprawnienia, w tym do pracy na wysokości oraz obsługi podestów ruchomych przejezdnych, wydane przez UDT.
Nadzór i kontrola przebiegu zleceń jest kolejnym istotnym ogniwem, dlatego każda realizacja odbywa się pod czujnym okiem brygadzisty oraz koordynatora – opiekuna klienta.

Własny, sprawdzony sprzęt

Korzystamy z najnowszych rozwiązań każdorazowo dostosowując sprzęt do potrzeb i oczekiwań klienta. Prace na wysokości wykonujemy najczęściej z podestów samojezdnych, co pozwala na dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc bez wstrzymywania produkcji. Ściany oraz przeszklenia myjemy za pomocą kijów teleskopowych wodą demineralizowaną, dzięki czemu woda nie pozostawia smug i zacieków. W zakładach przemysłu spożywczego do czyszczenia wykorzystujemy środki renomowanej marki Diversey, zapewniające bezpieczeństwo mikrobiologiczne.
Pracujemy wyłącznie na atestowanym i na bieżąco serwisowanym sprzęcie najlepszych producentów. Różnorodne i sprawdzone zaplecze sprzętowe sprawia, że możemy podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Najwyższa jakość usług potwierdzona certyfikatami

W trosce o jak najwyższą jakość usług w zakresie czyszczenia zakładów przemysłowych wdrożyliśmy certyfikację systemów jakości:
- Certyfikat Systemu jakości ISO 9001:2015
- Certyfikat Systemu HACCP
- Certyfikat CNBOP-PIB – dedykowany dla stref zagrożenia wybuchem przez mieszaniny pyłowo-powietrzne.

Napisz do nas


  Anita Filisiewicz
  Specjalista ds. obsługi klienta w Kwadra System

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się
  więcej lub skorzystać z oferty

  contact-person