Posadzki w halach przemysłowych w kontekście sprzątania

Posadzki w halach przemysłowych w kontekście sprzątania

Rodzaj zastosowanej posadzki w zakładach produkcyjnych, uzależniony jest od wielu czynników. Duże znaczenie ma tutaj branża oraz rodzaj wytwarzanego produktu końcowego. Z drugiej strony decydując się na konkretny rodzaj posadzki dobrze mieć na uwadze sposób jej utrzymania w czystości.

Posadzki w halach przemysłowych w kontekście sprzątania ma bardzo duży wpływ na jej utrzymanie oraz żywotność posadzki.

Przemyślana i właściwie dobrana posadzka w halach produkcyjnych ułatwia nie tylko codzienne utrzymanie czystości obiektów przemysłowych, ale usprawnia okresowe, kompleksowe czyszczenie hal produkcyjnych.

Posadzki przemysłowe — ich funkcje i zastosowanie

Hale produkcyjne, przemysłowe lub magazynowe to obiekty, w których bardzo duże znaczenie użytkowania ma rodzaj zastosowanej posadzki. To właśnie ona jest podatna na zabrudzenia, uszkodzenia i szybkie zużycie.

Maszyny produkcyjne stojące bezpośrednio na posadzce mogą doprowadzić do pęknięć. Procesy produkcyjne często wymagają stosowania różnych substancji chemicznych, które mogą doprowadzić do bardzo trudnych zabrudzeń opornych na czyszczenie. Prace konserwacyjne linii produkcyjnych, czyszczenie maszyn i urządzeń, podczas których wykorzystuje się ciężkie podnośniki samojezdne również mają wpływ na wytrzymałość posadzki.

Wszystkie powyżej przytoczone przykłady, należy wziąć pod uwagę. Ponieważ od jakości posadzki w znacznym stopniu zależy możliwość wykonywania zabiegów konserwacyjnych i czyszczących.

Rodzaje posadzek

Do najczęściej wykorzystywanych rodzajów posadzek w zakładach produkcyjnych zaliczamy posadzki żywiczne i betonowe.

Posadzki w halach przemysłowych a sprzątanie

Posadzki w halach przemysłowych a sprzątanie

Posadzki żywiczne

Epoksydowe lub tak zwane żywiczne uznaje się za najbardziej trwałe, wytrzymałe i przyjazne pod względem czystości. Posadzka taka charakteryzuje się tym, że na jej powierzchni nie ma żadnych łączeń co zapewnia ciekawy efekt wizualny. Nie reaguje na bardzo silne środki chemiczne nawet tłuszcze, oleje, smary czy żrące detergenty. Jest gładka, lśniąca dająca wrażenie czystości co jest ważne w branżach, gdzie kluczowe znaczenie ma zachowanie wysokich standardów higieny. Regularne oczyszczanie powierzchni tego rodzaju posadzki ogranicza się do codziennego zamiatania piasku i resztek produkcyjnych oraz mycia wodą z detergentem. Sprzątanie hal produkcyjnych dotyczące posadzki jest proste, szybkie i nie wymaga zabiegów konserwacyjnych.

Posadzki betonowe

Zalicza się je do najbardziej popularnych rodzajów posadzek hal w całej Polsce, ponieważ są odporne na duże obciążenia i uderzenia co ma duże znaczenie w przypadku hal przemysłowych typu kuźnie, odlewnie, spawalnie itp. Posadzka betonowa jest trudniejsza i droższa w utrzymaniu. Nie jest odporna na działanie substancji chemicznych, które pozostawiają nieestetyczne plamy na powierzchni posadzki. W zależności od występujących zabrudzeń należy zaplanować regularne czyszczenia hal przemysłowych, w których posadzką jest beton. Kompleksowe czyszczenie hal produkcyjnych dotyczące posadzki, w takim przypadku powinno zakończyć się impregnacją.

Posadzki w halach przemysłowych a sprzątanie

Posadzki w halach przemysłowych a sprzątanie

Wybór posadzki w obiektach przemysłowych

Prawidłowo wybrany rodzaj posadzki przemysłowej z pewnością ma realny wpływ na jej użytkowanie oraz utrzymanie w czystości. Jednak z praktycznego oraz konstruktorskiego punktu widzenia, powinien być również dopasowany do profilu prowadzonej działalności gospodarczej.

Wysokiej jakości posadzka przemysłowa powinna być przede wszystkim odporna na uszkodzenia mechaniczne. Trwałość oraz wytrzymałość są kluczowe. W przypadku posadzek wykonywanych ze specjalnych mieszanek powinno się również uwzględniać obciążenie samej hali, maszyn oraz styczność z cieczami i materiałami, które w obiekcie będą przechowywane lub wykorzystywane.

Dokładne czyszczenie hal produkcyjnych obejmujących czyszczenie posadzki powinno być zaplanowane i dopasowane do rodzaju wykorzystanego rodzaju powierzchni oraz branży.

Zastanawiasz się nad wyborem posadzki do hali przemysłowej? Skontaktuj się z nami.

 

   

  Czyszczenie posadzki hali przemysłowej

  Czyszczenie posadzki hali przemysłowej najczęściej wchodzi w zakres zlecenia na generalne czyszczenie hal produkcyjnych. Zwykle zlecenie takie jest uzależnione od potrzeb klienta i obejmuje czyszczenie elementów infrastruktury, mycie sufitów i konstrukcji, odkurzanie i mycie ścian w pełnej wysokości oraz innych powierzchni płaskich, usuwanie zabrudzeń bardzo trudnych i dopiero na samym końcu doczyszczanie, mycie i impregnacja posadzki.

  Posadzka przemysłowa w domu będzie miała inny skład niż terakota przemysłowa lub podłoga przemysłowa wykonana ze specjalnych mieszanek. W większości współczesnych zakładów przemysłowych występują posadzki zacierane. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków gwarantują one gładką powierzchnię i wysoką odporność na działanie środków chemicznych. Ponadto cykliczna konserwacja posadzki przemysłowej sprawia, że będzie ona szczelna . Rozlane na jej powierzchni substancje nie będą przenikały w głąb posadzki.

  Przemysłowe posadzki betonowe, które są określane jako zacierane, w halach wielkopowierzchniowych pod względem utrzymania w czystości nie są trudne. Wymagają one zastosowania specjalistycznych środków czyszczących.  Rodzaj oraz skład środków czystości powinien być dobierany do typu podłogi. Środki dla profesjonalistów przy użyciu certyfikowanych maszyn gwarantują usunięcie trwałych zabrudzeń nawet z powierzchni wodoodpornych. Czyszczenie posadzek betonowych zacieranych najczęściej odbywa się maszynowo, co zwiększa skuteczność całego procesu.

  Profesjonalne czyszczenie hal przemysłowych

  Czyszczenie hal produkcyjnych w tym posadzek, w sposób profesjonalny oferują specjalistyczne firmy realizujące mycie hal przemysłowych w całej Polsce. W zależności od branży, obiekty przemysłowe żeby utrzymać produkcję na jak najwyższym poziomie są zobligowane do utrzymania w czystości hal przemysłowych również posadzek.

  Posadzki w halach przemysłowych a sprzątanie

  Posadzki w halach przemysłowych a sprzątanie

  Zalety profesjonalnej firmy

  Ze względu na różną specyfikę każdej branży, specjalistyczne firmy oferujące czyszczenie hal produkcyjnych są w stanie dopasować ofertę indywidualnie do każdego zlecenia oraz oczekiwań klienta.

  Wyspecjalizowana firma już na etapie ofertowania zdecyduje czy usuwanie zabrudzeń jest możliwe i jest w stanie podjąć się tego zadania. Doradzi technologię i sposób czyszczenia hal i podpowie ewentualne usługi dodatkowe np. opadające na posadzkę pyły przemysłowe.

  Firma z wieloletnim doświadczeniem na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo pracy wszystkich pracowników zakładu, w którym odbywa się sprzątanie hal.

  Profesjonalna firma posiada nowoczesny sprzęt, specjalistyczne środki chemiczne oraz wyszkolony personel.

  Jeśli masz pytania dotyczące czyszczenia posadzki w Twojej hali produkcyjnej skontaktuj się z nami.

   

    

   e: biuro@kwadra-system.pl

   tel. +48 797 354 871


   contact-person