Sprzątanie hal przemysłowych na wysokości z podestów samojezdnych – rodzaje podnośników

Sprzątanie hal przemysłowych na wysokości z podestów samojezdnych – rodzaje podnośników

Większość zakładów przemysłowych i produkcyjnych na terenie całego kraju minimum 1-2 razy w roku ma zapotrzebowanie na gruntowne czyszczenie hal. Zróżnicowanie potrzeb odbiorców w branżach takich jak spożywcza, tekturniczo – papiernicza czy metalowa sprawia, że czyszczenie hal produkcyjnych odbywa się przy użyciu wielu różnych sprzętów i urządzeń, w tym podnośników samojezdnych. Również w zależności od zakresu prac oraz budowy hali przemysłowej dobierany jest rodzaj planowanego wózka.

Jeśli zależy Ci na tym, by usługa czyszczenia hali przemysłowej była wykonana kompleksowo, koniecznie zdecyduj się na współpracę z firmą, która oferuje czyszczenie hal produkcyjnych z podestów ruchomych. Postaw na niezależność i profesjonalizm, a Twoja hala będzie lśniła czystością!

Poznaj zastosowanie podestów samojezdnych w sprzątaniu hal przemysłowych przez specjalistów z profesjonalnej firmy.

Czym jest podest samojezdny i w jaki sposób można go wykorzystać do czyszczenia hal przemysłowych?

Podesty samojezdne to urządzenia, które mają umieszczoną na specjalnym wysięgniku platformę roboczą, ułatwiającą wykonywanie prac na wysokości. Są to urządzenia zapewniające bezpieczeństwo oraz poprawiające komfort pracy osobie, która z nich korzysta. Większość z tych urządzeń jest wyposażona we własny napęd umieszczony na podwoziu.

Wykonywanie prac na wysokości z pomocą podestów samojezdnych odbywa się szybko, sprawnie i bezpiecznie. W przypadku firm sprzątających hale przemysłowe, urządzenia te służą do podnoszenia pracowników podczas realizacji zleceń czyszczenia hal przemysłowych.

Zakres prac czyszczenia na wysokości obejmuje czyszczenie sufitów, konstrukcji lub wyższych partii ścian a więc miejsca trudno dostępne lub nawet niemożliwe do posprzątania bez wykorzystania podnośników. Optymalne wykorzystanie przestrzeni, zarówno tej na platformie wózka, jak i przestrzeni hali zależy od procesów technologicznych prowadzonych na hali, przeznaczenia hali, wysokości ścian a nawet budowa hali produkcyjnej ma znaczenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na szerokość przejść między regałami, urządzeniami czy maszynami.

Możliwości wykorzystania podestów uzależnione są też od doświadczenia operatora, który bardzo często znajduje rozwiązania sposobów dotarcia do wszystkich miejsc podczas realizacji zlecenia.

Rodzaje podestów samojezdnych

mając na uwadze fakt, że każda hala przemysłowa lub produkcyjna jest inna, firmy czyszczące zakłady produkcyjne zwykle ściśle współpracują z firmami wynajmującymi podnośniki spalinowe oraz elektryczne. Zapewnienie klientom jak najlepiej wykonanej usługi czyszczenia, zaspokojenie potrzeby i wymagań klienta uzależnione jest od dobrze dobranego rodzaju podnośnika.

Podnośnik spalinowy nożycowy

Ten typ podnośników najczęściej wykorzystuje się na zewnątrz pomieszczeń, ponieważ silnik wytwarza szkodliwe dla ludzi spaliny. Większość tych modeli ma bardzo mocny silnik napędzany olejem i napęd 4 × 4; Mając na uwadze czyszczenie zakładów produkcyjnych, firmy używają ten rodzaj podnośnika podczas mycia elewacji hal, do budowy których wykorzystana jest łatwa do umycia płyta warstwowa.

Podnośnik spalinowy teleskopowy

Urządzenia przeznaczone do pracy na wysokości również z powodu wytwarzania spalin najczęściej na zewnątrz budynków i charakteryzują się długim wysięgiem. Ten typ podnośnika bardzo dobrze sprawdza się w bardzo wysokich obiektach przemysłowych, w których przykładowo elementy konstrukcji stalowej wystaje na zewnątrz, i do których podnośnik nożycowy nie jest w stanie się podnieść.

Podnośnik spalinowy teleskopowo-przegubowy

W porównaniu do podobnych modeli o silnikach spalinowych jest to podnośnik, który ma największy zasięg. Ze względu na łamiące się ramię podnośnika istnieje możliwość dotarcia do najbardziej oddalonych miejsc.

Podnośnik elektryczny nożycowy

Budowa oraz możliwości są identyczne jak w przypadku podnośnika nożycowego spalinowego. Natomiast jest to bardzo często wykorzystywany podnośnik podczas realizacji zleceń czyszczenia wewnątrz hal produkcyjnych. Urządzenie jest dostępne w kilku rozmiarach co pozwala na prace między regałami i maszynami, w które wyposażone są hale produkcyjne. Podnośnik pracuje tylko w pionie, dlatego wymagania określone na przykład budową hali lub rozmieszczenie linii technologicznych mogą ograniczyć jego zasięgi. Przy pomocy tego podnośnika można szybko wyczyścić sufity i konstrukcje znajdujące się bezpośrednio nad nim, lub ściany i obudowy maszyn, bezpośrednio wzdłuż których się przemieszcza.

Podnośnik elektryczny teleskopowo-przegubowy

Innym rozwiązaniem jest podnośnik teleskopowo-przegubowy, który w największym stopniu umożliwia wykonywanie pracy nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Ramię tego urządzenia oprócz tego, że się wysuwa dodatkowo łamie się co pozwala pracować w pionie i w poziomie. Z uwagi na powyższe prace czyszczenia wykonywane są dokładnie, sprawnie i nawet w bardzo trudno dostępnych rejonach przykładowo konstrukcje hal, obudowy wentylacji, klimatyzacji w sytuacji, kiedy praca wykonywana jest nad nimi.

Podnośnik elektryczny masztowy

Do zalet tego typu urządzeń, które wpływają na jakość i sprawność wykonania usługi jest możliwość poruszania koszem zarówno w płaszczyznach poziomej, pionowej, oraz w bok. Czyszcząc hale produkcyjne na wysokości zastosowanie tego typu podnośnika pomoże dotrzeć do trudno dostępnych rejonów hali.

Podesty samojezdne wykorzystywane są podczas mycia hal przemysłowych.

Firmy czyszczące hale przemysłowe do najczęściej wykorzystują podesty samojezdne akumulatorowe. Ze względu na konstrukcję hali, wymagania techniczne budynku oraz potrzeb klienta należy zaplanować rodzaj podnośnika.

Gdy do pracy na wysokości są wykorzystywane takie urządzenia, proces czyszczenia konstrukcji stalowej, sufitów oraz ścian przebiega sprawnie i bezpiecznie. Podest ustawia się na odpowiedniej wysokości, by pracownik swobodnie mógł wykonać zlecony zakres prac. W przypadku firm zajmujących się kompleksowym czyszczeniem hal przemysłowych te urządzenia są wręcz niezbędne.

Potrzebujesz wyczyścić swoją halę z pomocą podnośnika? Napisz do nas!

  Zalety czyszczenia hali przemysłowej z podnośnika samojezdnego

  Czyszcząc hale produkcyjne i przemysłowe na wysokości z wykorzystaniem podnośnika samojezdnego to przede wszystkim bezpieczeństwo. Pracownicy nie stoją na niestabilnych drabinach, a więc nie stwarzają zagrożeń dla zakładu przemysłowego lub produkcyjnego. Wykorzystanie podnośników zapewnia więc optymalny poziom bezpieczeństwa pracownikom obu stron.

  Sam proces sprzątania przebiega sprawnie i dokładnie. Dzięki pracy z podnośników pracownicy mają możliwość podnieść się na wymagane wysokości i maksymalnie zbliżyć do czyszczonych powierzchni.

  Bezpieczeństwo pracy na wysokości

  Czyszcząc hale przemysłowe i produkcyjne na wysokości z wykorzystaniem podestów samojezdnych należy stosować się do zasad bezpieczeństwa pracy. Wszyscy pracownicy realizujący zlecenie powinni zostać wyposażeni w środki ochrony indywidualnej spełniające wymagania przepisów BHP.

  Pracodawca, oprócz odzieży i obuwia roboczego, kamizelki odblaskowej, kasku powinien wyposażyć pracownika w szelki bezpieczeństwa oraz dopilnować prawidłowego ich używania. Każdy pracownik powinien również posiadać aktualne orzeczenia lekarskie oraz szkolenia BHP w tym do pracy na wysokości.

  Pracownicy powinni oznaczyć obszar hali, na którym będą odbywały się prace na wysokości. Oznaczenia powinny być widoczne, jasne i czytelne. W porozumieniu z kierownikiem hali dobrą praktyką jest zamknięcie obszaru wyznaczonego do sprzątania jeśli istnieje taka możliwość.

  Jeśli hala czyszczona jest w trakcie normalnej produkcji, należy zastosować takie rozwiązania realizacji usługi, które w najmniejszy możliwy sposób będą kolidowały z funkcjonowaniem zakładu.

  Specjalistyczne firmy czyszczące hale przemysłowe

  Profesjonalne firmy czyszczące hale przemysłowe na wysokości zawsze wykorzystują podnośniki samojezdne. Specjaliści z tej branży na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo pracowników własnych oraz pracowników zleceniodawcy.

  Mają świadomość, że podczas czyszczenia konstrukcji trzeba zastosować takie rozwiązania, żeby hala produkcyjna była bezpieczna, a zastosowana technologia realizowanego zlecenia uzyskała akceptację obu stron.

  W zależności od zakresu prac biorą pod uwagę kwestie ekonomiczne, żeby klienci czuli się w pełni zadowoleni z przebiegu prac.

  Wszystkie podejmowane działania dostosowują do funkcjonowania zakładu produkcyjnego. Jeśli trzeba, usługę można wykonać także w godzinach nocnych.

  Ponadto, profesjonalna firma posiada wyspecjalizowaną kadrę, certyfikowany sprzęt, skuteczne środki czystości oraz stałą współpracę z firmą wynajmującą podnośniki samojezdne.

  Jeśli masz pytania dotyczące czyszczenia hali z wykorzystaniem podnośników samojezdnych, skontaktuj się z nami!


   contact-person